• <
mewo_2022
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Tarasiuk Mistrzem Polski, Plitko zdobywa Puchar RS21

Zwycięstwem załogi Yacht Club Gdańsk pod wodza Igora Tarsiuka zakończyły się w Sztynorcie II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie RS21. Drugie miejsce w regatach i zwycięstwo w rankingu Pucharu Polski RS21 zajęła załoga Nowy Sztynort Osada Wolności ze sternikiem Wiktorem Plitko.

21.09.2023, 08:59

Finał Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Załoga PKO Leasing YKP Szczecin wygrała czwartą finałową rundę i zarazem triumfowała w końcowym rankingu Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne miejsca zajęły załogi EOL Księgowość i Oskar Wegner. Liga rozgrywała się od maja na wodach jeziora Dąbie.

13.10.2021, 11:05

Summer Match Race w Szczecinie. Wygrali faworyci [ZDJĘCIA]

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.

24.08.2021, 16:31

Regaty Polish Match Tour w Szczecinie. Wygrał lider rankingu Pucharu Świata [ZDJĘCIA]

Lider rankingu Pucharu Świata Eric Monnin ze Szwajcarii wraz ze swoją załoga Capvis Swiss Match Team nie zawiódł i wygrał inauguracyjne regaty Polish Match Tour w Szczecinie. W finale pokonał Maxime Mesnila z Francji a podium uzupełnił Australijczyk David Champan.

21.06.2021, 21:12
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Kwalifikacje do Polskiej Ligi Żeglarskiej. "14 szczęśliwców, 4 pechowców" [relacja]

W niedzielę (9 maja)w Sopocie zakończyły się eliminacje do 1 Ligi. Wystartowało 18 zespołów klubowych z całej Polski, 4 z nich niestety nie otrzymały prawa startu w sezonie głównym Polskiej Ligi Żeglarskiej.

10.05.2021, 23:13

Finał Wirtualnej Ligi Żeglarskiej!

25 stycznia odbędzie się finałowa czwarta runda pierwszego sezonu ePLŻ, czyli Wirtualnej Ligi Żeglarskiej. Zawodnicy z 45 klubów zmierzą się na trzech poziomach Ligi w walce o Mistrzostwo oraz miejsca premiowane awansem.

26.01.2021, 12:05

Startuje Polska eLiga Żeglarska!

4 stycznia stratują pierwsze e-regaty wirtualnej Polskiej Ligi Żeglarskiej. Regaty rozgrywane będą na platformie Virtual Regatta a 45 wyłonionych klubów startować będzie na 3 poziomach rozgrywkowych.

04.01.2021, 14:00

Rekordowa ilość załóg w Polskiej Lidze Żeglarskiej

Rekordowe 43 załogi zgłosiły się do Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021. Wszystkie z 24 klubów biorących udział w zeszłorocznych rozgrywkach potwierdziły zaangażowanie na kolejny sezon, a chce dołączyć do nich aż 19 nowych załóg.

20.11.2020, 14:17

Znamy kalendarz Polskiej Ligi Żeglarskiej na sezon 2021

Organizatorzy Polskiej Ligi Żeglarskiej opublikowali kalendarz regat na sezon 2021. Planowane są 4 rundy Ekstraklasy, 4 rundy 1 Ligi oraz regaty kwalifikacyjne. Do 15 listopada można zgłosić swój udział. Polska Liga rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, a zwycięzcy Ekstraklasy otrzymują tytuł Klubowego Mistrza Polski.

22.10.2020, 15:28

Relacja z finałowej rundy 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej w Szczecinie [foto]

Załoga Yacht Club Gdańsk triumfowała w finałowej czwartej rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych udało się rozegrać 22 wyścigi, które zadecydowały o pozycjach w klasyfikacji generalnej i awansach do Ekstraklasy. Podium 4 rundy uzupełniły po świetnych występach załogi Jacht Klubu Między Żaglami i Odyssey Sailing Club.

28.09.2020, 14:11